Neler Yeni

Siber Kedi

Türkiye'nin En Dinamik Siber Forum Sitesine Hoş Geldiniz!

Forum Kuralları

Üye olmadan önce Siber Kedi forum kurallarını okuyunuz.

Siber Kedi Emanet Kasa

Escrow sistemimiz ile %100 güvenli ticaret gerçekleştirebilirsiniz.

Güvence Bedeli

Ticararetlerinizin güveni için depozito sistemimizi kullanın.

Ticaret Puanı Sistemi

Kullanıcıların ticaretlerindeki aldıkları puanları görebilirsiniz.

Nedir? Güvence Bedeli Hakkında

Durum
Bu konu cevaplar için kapatılmıştır.

SiberKedi

★★Kıdemli Üye★★
Yönetici
Yönetim Ekibi
Katılım
1 Haziran 2024
Mesajlar
14
Beğeni
116
Puanları
177
Ticaret Puanı
%100
Siber Kedi olarak forumdaki ticaretlerin güvenli ortamda gerçekleşmesi tek amacımızdır. Bu sebeple forumda Güvence Bedeli sistemi bulunmaktadır.

Güvence Bedeli Nedir?
Üyeler tarafından Siber Kedi emanet kasasına gönderilen ücretlerdir. Satıcılar ile aranızdaki anlaşmazlıklarda işlem sırasına göre bu depozito tutarı kullanılarak mağduriyetleriniz giderilmektedir. Ayrıca, bir satıcının Siber Kedi emanet kasasında güvence bedelinin olması demek, o satıcının güvenirliğine katkı sunmaktadır.

Güvence Bedeli Kullanımı Nasıl Gerçekleşir?
Güvence bedeli bulunan bir satıcı hakkında forumda şikayet konusu açıldığında;

  • Eğer satıcının güvence bedelindeki tutar, şikayet konusundaki ticaret bedelini karşılayacak kadarsa; Satıcının güvence bedeline ticaret tutarı kadar bloke gerçekleşir. Şikayet sonuçlanana kadar bu tutar blokede bekletilir. Şikayet olumlu sonuçlanırsa blokeli tutar tekrar satıcının güvence hesabına yatırılır. Eğer şikayet olumsuz sonuçlanırsa blokedeki ticaret bedeli satıcının güvence bedeli kasasından şikayetçi olan kişiye aktarılır.
  • Eğer güvence bedelindeki tutar şikayet konusundaki tutardan azsa; Güvence bedelindeki tutar kadar bloke koyulur. Şikayet olumlu sonuçlanırsa blokeli tutar tekrar satıcının güvence hesabına yatırılır. Eğer şikayet olumsuz sonuçlanırsa blokedeki ticaret bedeli satıcının güvence bedeli kasasından şikayetçi olan kişiye aktarılır.
Unutmayın!
Güvence bedeli hesabında ücret olan bir satıcının o an sizinle birlikte başkaları ile de bir çok ticareti olabilir ve henüz ticaret tamamlanmadığı için şikayet konusu açılmamış olabilir. Şikayet konuları sırası ile işleme alınır.

Güvence bedeli bulunmayan veya siz şikayet açana kadar sizden önce güvence bedeline bloke koyulmuş bir satıcı hakkında olumsuz bir durum yaşadığınızda yine şikayet konusu açabilirsiniz. Haklı olmanız durumunda bu sadece satıcının forumda yasaklanmasını sağlar, paranızın garantisi için bir katkı sunmaz.Güvence bedeli bulunmayan veya ticaretinizden daha az tutarda güvence bedeli bulunan satıcılardan ticaret gerçekleştirirken dikkatli olunuz. Ticaretinizi tam olarak garantiye almak isterseniz Siber Kedi Emanet Kasa (escrow) sisteminde %25 komisyon ile ticaretinizi gerçekleştirebilirsiniz.Bir Satıcının Siber Kedi Emanet Kasasındaki Güvence Bedeli Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Mesajlar'da:

Screenshot_2.jpg

Profilde:

Screenshot_3.jpg
Yatırabileceğiniz Minimum Güvence Bedeli 1.000TL'dir.

Siber Kedi emanet kasa hesabına güvence bedeli yatırmak için buraya tıklayınız.
 
Durum
Bu konu cevaplar için kapatılmıştır.

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst